O nás

Historie firmy Korek Jelínek

Jindřich Jelínek začal jako první již v roce 1855 dodávat korek do Čech. Následujících téměř 100 let dodávala firma Korek Jelínek tento přírodní produkt do celé Střední a Východní Evropy. Po znárodnění v roce 1948 uprchla rodina Jelínkova do Kanady, kde Jindřich Jelínek senior znovu vybudoval svůj podnik. Mezinárodní trh dokázal ocenit české know-how a firma Korek Jelínek začala opět slavit úspěchy tentokrát v Kanadě a USA.

Jelinek Cork Group = Korek Jelínek

Současným prezidentem rodinné firmy Jelinek Cork Group se sídlem v kanadském Oakville – Ontario je Ing. Henry Jelinek junior, který v roce 1997 s radostí oslavil návrat firmy Korek Jelínek do České republiky. Za poslední roky na našem trhu se Korek Jelínek spol. s r.o. opět úspěšně zavedla jako jediná společnost, která se specializuje pouze na korek a nabízí komplexní sortiment zboží. Svědčí o tom značný tržní podíl nejen v ČR, ale i v dalších evropských zemích. Korek Jelínek je opět považován za jednoho z hlavních dodavatelů v tomto oboru a spolu se svými španělskými a portugalskými partnery bude expandovat i v budoucnu.

Budoucnost

Skupina Jelinek Cork Group si uvědomuje jedinečnost i omezenou dostupnost korku. Pokud se s korkovým dubem bude zacházet s náležitou péčí, respektem a porozuměním, bude provždy obnovitelným zdrojem. I když Korek Jelínek reaguje na rostoucí potřeby moderního trhu s korkem, tak se zároveň aktivně angažuje při ochraně a obnovování korkových sadů.

1
Založení firmy
1
Poboček po světě
1
Spokojených klientů
1
Produktů na eshopu

Jsme držitelem certifikátu Ověřeno zákazníky od Heureka.cz

Doprava zdarma po celé ČR při objednávce nad 2500 Kč

Bezpečná platba kartou přes platební bránu Comgate