Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
Telefon+420 775 759 706 E-mailkorek@jelinek.cz
Korek Jelínek / Historie firmy Korek Jelínek
Kategorie

Historie firmy Korek Jelínek

Jindřich Jelínek začal jako první již v roce 1855 dodávat korek do Čech. Následujících téměř 100 let dodávala firma Korek Jelínek tento přírodní produkt do celé Střední a Východní Evropy. Po znárodnění v roce 1948 uprchla rodina Jelínkova do Kanady, kde Jindřich Jelínek senior znovu vybudoval svůj podnik. Mezinárodní trh dokázal ocenit české know-how a firma Korek Jelínek začala opět slavit úspěchy tentokrát v Kanadě a USA.

Jelinek Cork Group = Korek Jelínek
Současným prezidentem rodinné firmy Jelinek Cork Group se sídlem v kanadském Oakville - Ontario je Ing. Henry Jelinek junior, který v roce 1997 s radostí oslavil návrat firmy Korek Jelínek do České republiky. Za posledních 16 let na našem trhu se Korek Jelínek spol. s r.o. opět úspěšně zavedla jako jediná společnost, která se specializuje pouze na korek a nabízí komplexní sortiment zboží. Svědčí o tom značný tržní podíl nejen v ČR, ale i v dalších evropských zemích. Korek Jelínek je opět považován za jednoho z hlavních dodavatelů v tomto oboru a spolu se svými portugalskými partnery bude expandovat i v budoucnu.

Budoucnost
Skupina Jelinek Cork Group si uvědomuje jedinečnost i omezenou dostupnost korku. Pokud se s korkovým dubem bude zacházet s náležitou péčí, respektem a porozuměním, bude provždy obnovitelným zdrojem. I když Korek Jelínek reaguje na rostoucí potřeby moderního trhu s korkem, tak se zároveň aktivně angažuje při ochraně a obnovování korkových sadů.

FOTO: Původní sídlo firmy Korek Jelínek s továrnou v Praze Šárce. Uprostřed je tehdejší majitel firmy pan Jindřich Jelínek.
Snímek je z období první republiky.

a

Kontakt

Korek Jelínek, spol. s r.o.
Luční 294, 463 31 Chrastava, Česká republika
Tel.: +420 775 759 706
E-mail: korek@jelinek.cz

IČO: 62738984
DIČ: CZ62738984

Užitečné odkazy

MajorShop