Chcete teplou a odolnou podlahu? Pak volte korek

By in
430
Chcete teplou a odolnou podlahu? Pak volte korek

Vybaví se vám pod pojmem korek jenom zátky do vinných lahví a možná tak nalepené korkové dlaždice na podlaze u babičky?

Nevadí. Zkuste zavřít oči a představit si, jak z podzimních plískanic míříte do vyhřátého domova. Žádný studený kov, dlažba. Místo toho návrat k přírodě – dřevěný nábytek, roztopený krb, teplá, měkká podlaha, která vybízí k tomu “Zuj se, projdi se po mně, užij si pocit uvolnění, odpočinku, zasloužíš si to po celém dni”.

Příjemná představa? Proč ji tedy nezrealizovat a nezačít od podlahy? Korková podlaha je tou správnou volbou.

Proč zvolit korkovou podlahu

Odborník na slovo vzatý – firma, která už názvem dává jasně najevo, čím se zabývá – Korek Jelínek ví, že korek jako materiál je poklad.

Korek a veškeré výrobky z něj mají jedinečné vlastnosti. Kromě toho, že se jedná o stoprocentně přírodní materiál, a je tedy ekologický, je korek odolný proti opotřebení, výborně izoluje hluk, teplo i vibrace, nedeformuje se.

Neocenitelnou vlastností korkové podlahy je i její pružnost, tvarová stálost, snadná údržba a cena. Díky tomu, že korkové plovoucí podlahy i korkové lepené dlaždice pomohou skvěle zateplit váš byt, ušetříte na vytápění.

Navíc je korek vhodný pro použití s podlahovým topením. Nezávislé testování prokázalo, že na podlahové topení lze pokládat všechny druhy korkových plovoucích podlah zakoupené od Korek Jelínek.

Je zabezpečen dostatečný průchod tepla přes podlahový dílec, nedochází k narušení podlahoviny ani ke zvýšeným nákladům na vytápění a jsou velmi dobře naplněny požadavky platných technických norem. Navíc korek oproti ostatním podlahovinám akumuluje tepelnou energii více a postupně ji uvolňuje. Teplo tak déle udrží.

Korkové podlahy vynikají svojí dlouhou životností, vydrží bez obtíží, při nenáročné péči a občasných renovacích více než 40 let. A to jsme ještě nezmínili množství typových a barevných variant, které firma Korek Jelínek nabízí.

O podlahovém korku

Pružnost
Díky jedinečné stavbě buněk tvořících korek je korková podlaha ideálně pružná a výborně tlumí kročejový hluk. Stlačí-li se korek, stlačí se i plyn obsažený v korkových buňkách. Po uvolnění napětí se buňky navrací do původního stavu, aniž by se zdeformovaly. Právě proto jsou korkové podlahy hojně využívány nejen v bytech, ale také na mnohých pracovištích. Každým krokem po korkové podlaze šetříme své kosti a klouby.

Izolační vlastnosti
U korkových podlah oceníme především izolaci tepla, hluku a vibrací. Korkové podlahy zabraňují úniku tepla a tím šetří naše finance. Ceroids je hydrofobní sloučenina korku, která zajišťuje jeho nepropustnost a minimální nasákavost – tím má oproti dřevu velmi nízkou hygroskopicitu (absorbování vzdušné vlhkosti).

Přírodní a nealergický materiál
Korek je čistě přírodní materiál, který slouží ve své původní přírodní podobě bez přídavků chemie. Je nealergický, odolný proti plísním i škůdcům. Zároveň je korková podlaha antistatická, to znamená, že při tření korku, nebo jeho přítomnosti u elektrospotřebičů nevzniká žádná statická elektřina. Podlaha nepřitahuje a díky své struktuře ani nepohlcuje prach. Není tudíž náročná na úklid, stačí ji setřít nebo vysát.

Vhodnost pro podlahové topení
Na základě měření bylo prokázáno, že korkové podlahoviny jsou vhodné pro podlahové topení a velmi dobře vyhovují všem předepsaným normám, nedochází k energetickým ztrátám. Oproti jiným podlahovinám má korek větší tepelnou setrvačnost, proto první prohřátí trvá o něco déle, ale pak podlaha teplo déle udržuje.

Pestrá nabídka dekorů
Korkové podlahoviny nemají pouze barvy přírodního korku, výrobci experimentují s barevnými dekory. Korkovou podlahovinu výrobci dodávají i s povrchovou úpravou. Podklad pod korkovou podlahu musí být bezvadně rovný, neboť se podlahovina, ať už ve formě plovoucí podlahy se zámky či lepených dlaždic, pokládá přímo na podklad. Není tomu jako u keramické dlažby, kdy za pomoci tzv. hřebenu vyrovnáme nerovnosti podkladu.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)